Efektívne sérum na rast mihalníc – ako ho aplikovať?

Efektívne sérum na mihalnice je kozmetický produkt, ktorý by mal vyživovať ako riasy, tak i kožu okolo nich. Cieľom sér na rast mihalníc je ich predĺženie, zahustenie, stmavenie a vyživenie. Avšak preto, aby séra fungovala tak ako majú, musia byť aj správne aplikovaná. Ako na to?

Ak chceme krajšie mihalnice (a obočia), ktoré sú aj aj zdravší, silnejší, dlhšie a hustejšie, tak sa musíme naučiť správne používať aplikátor séra. Séra obsahujú celý rad aktívnych substancií, ktoré mihalnice vyživujú. Obsah živín, ktorý sa riasam poskytne, však závisí len na nás, alebo skôr na zručnosti aplikácia séra.

Ak sérum aplikujeme zle, nemusí sa živiny k riasam vôbec dostať.

Efektívne séra na rast mihalníc obsahujú hlavne rastlinné extrakty, vitamíny, zvlhčujúce látky a ďalšie prírodné ingrediencie. Ako tieto látky najlepšie doručiť korienkom našich mihalníc? Musíme sa naučiť niekoľko pravidiel efektívne aplikácie sér na rast mihalníc. Všetky rady a tipy by však mal obsahovať aj príbalový leták, ktorý sa dodáva spolčenie so samotným sérom. Väčšinou je kozmetika tiež dodávaná so špeciálnym aplikátorom vo forme malého štetca. Aplikácia za pomoci daného kefky by sa dala prirovnať k aplikácii očných liniek. Stačí nakresliť linku po línii mihalníc. Niektoré séra na mihalnice však ako aplikátor používajú kartáček. V tomto prípade sérum aplikujte rovnako, ako by ste si aplikovali riasenku. Produkt by sa mal dostať na každú časť mihalnice, od koreňa až po končeky.

Existuje mnoho pravidiel, ktorými by sme sa mali pri aplikácii riadiť? Áno, existuje. Napríklad by sme mali riasam dodať ideálne podmienky na to, aby sa sérum správne vstrebalo. To docielime správnym smytím make-upu. Prečo? Pretože iba čistá koža môže sérum spravene vstrebať. Odstránenie make-upu by sa malo brať ako niečo absolútne nevyhnutného ak chceme aplikovať akékoľvek krémy či iné kozmetické produkty, ktoré majú za cieľ zlepšiť stav našej kože, rias či obočia.

Nakoniec stačí produkt podľa našich rád či rád v príbalovom letáku aplikovať a počkať na výsledky.

author

Anastasi