Ako správne používať korektor?

Aké sú základné pravidlá použitia korektora?

Prvým pravidlom je, že by sa mal tekutý korektor vždy aplikovať pod základ make-upu. Bude tak jednoduchšie kozmetiku zmiešať so základom make-upu. Nepoužívajte príliš korektora, pretože táto vrstva bude vidieť a to aj keď si vyberte korektor a základ make-upu rovnakého odtieňa, aký má aj vaša koža. Ak sa po niekoľkých hodinách používania vytráca schopnosť korektoru skrývať nedokonalosť, nesnažte sa na make-up aplikovať ďalšiu vrstvu korektora, ale radšej si aplikujte znovu celý make-up. Ak chcete, aby korektor vydržal dlhšie, aplikujte si na tvár púder.

Ako si vybrať optimálny korektor?

Ak trpíte kruhy pod očami, použite tuhý korektor. Má plastickú konzistenciu, vďaka ktorej sa jednoducho aplikuje. Tiež efektívnejšie skrýva vrásky. Kompaktné korektory sú zase známe ako univerzálna kozmetika. Tieto korektory môžu byť aplikované za pomoci štetčekov na make-up, huby či končekov prstov. Výhodou týchto produktov sú obsiahnuté antibakteriálne substancie.

makeupconcealerleadKorektory a tiene

Najuniverzálnejšou farbou korektorov je béžová. Funguje ako kamufláž všetkých nedokonalostí, akými môžu byť kruhy pod očami či akné. Žltý korektor je skvelý na škrabance a začervenania. Vďaka ružovému korektory môžete zase skryť príznaky únavy. Čo sa týka zeleného korektora, ten sa zase užíva pri boji proti prasknutým žilkám.

Ako správne zakryť akné, prasknuté žilky a kruhy pod očami?

Začnime s akné. Naneste malé množstvo korektora na malý štetec či použite tuhý korektor. Kozmetiku aplikujte na postihnutú kožu a jemne na ňu poklepkajte. Prasknuté žilky zakryte zeleným korektorom plastickej konzistencie. Nerozmaže si kozmetiku po celej tvári. Pre správne skrytie vrások použite korektor o tón svetlejší ako je vaša pleť, aplikujte ho nad vrásku a jemne na neho poklepkajte. Ako si opticky zväčšiť pery? Horná pera potrite buďto žltým či béžovým korektorom a potom ho rozotrite.

Ak chcete skryť kruhy pod očami, použite tekutý korektor. Najefektívnejšie budú tie, ktoré sú o tón tmavšie ako je vaša koža. Príliš svetlá kozmetika kruhy nezamaskuje. Korektor neaplikujte len pod oči. Tiež ho aplikujte na špičku nosa a trochu tiež na tváre.

 

author

Anastasi