Ako sa starať o NECHTY?

Čo robiť, ak máte lámavé nechty? Máme pre vás dobré správy. Starostlivosť o poškodené nechty je extrémne jednoduchá. Stačí aplikovať správna séra a vašim nechtom sa dodajú všetky živiny, ktoré sú potrebné pre ich regeneráciu. Za väčšinu poškodenia vašich nechtov môžu chemické prostriedky a laky.

Celkovo sa dá povedať, že vašim nechtom pomôže akýkoľvek produkt obsahujúci proteíny a ceramidy.

Ak konečne urobíte svoje rozhodnutie ohľadom starostlivosti o vaše nechty, prestaňte si svoje nechty permanentne farbiť. Produkty pre starostlivosť o nechty si do nechtov vmasírujte. Pri aplikácii kozmetiky použite gumové rukavice, ktoré si môžete kúpiť vo vašej obľúbenej drogérii. Túto aktivitu opakujte pravidelne, najlepšie pred spaním, po dobu niekoľkých dní. Populárne sú tiež séra, ktorá okrem proteínov a ceramidov obsahujú aj množstvo vitamínov a minerálnych solí. Tieto produkty sú využívané hlavne vtedy, keď by si chcela osoba svoje nechty namaľovať na temnejšie odtiene.

Ďalej séra posilňujú, vyživujú a regenerujú nechty a zabraňujú ich žltnutie či lámaniu. Je jasné, že neustále používanie lakov môže viesť ku slabnutiu nechtov, voči čomu bojujú práve séra na nechty. Občas sa oplatí odložiť manikúru a nechať naše nechty odpočívať. Pri tomto období odpočinku na nechty aplikujte zvlhčovacie krémy, parafínové masky či keratínové séra. Kompozícia týchto sér by mala zahŕňať aj vitamíny A, C, E a F. Ak takúto kozmetiku doma nemáte, použite olivový či makadamiový olej.

Čo sa týka starostlivosti o nechty, hrá veľkú úlohu aj vaša diéta. Niektoré vitamíny a minerálne soly môžu vaše nechty chrániť pred praskaním, vysúšaním a chorobami. Medzi látky pozitívne ovplyvňujúce stav vašich nechtov patrí vápnik, železo, horčík, zinok, kremík a vitamíny A a B. Tieto prvky môžeme nájsť okrem iného v ovsené múke, marhuliach, slnečnicových semienkach, zeleru či v hrozienkach.

Čo má na naše nechty naopak negatívny vplyv? Hlavne nedostatok vitamínov, užívanie čistiacich prostriedkov, zmeny teploty, nesprávna hygiena, až príliš časté umývanie rúk či použitia odlakovačov, ktoré obsahujú acetón.

author

Anastasi